خیام نیشابوری:
چون عهده نمی‌ شود کسی فردا را حالی خوش کن تو این دل شیدا را می نوش بماهتاب ای ماه که ماه بسیار بتابد و نیابد ما را گر می نخوری طعنه مزن مستان را بنیاد مکن تو حیله و دستان را تو غره بدان مشو که می می نخوری صد لقمه خوری که می غلام‌ست آن را
Tuesday, 24 November , 2020
امروز : سه شنبه, ۴ آذر , ۱۳۹۹ - 9 ربيع ثاني 1442
شناسه خبر : 9088
  پرینتخانه » دیگر رسانه ها تاریخ انتشار : ۲۹ اسفند ۱۳۹۸ - ۲۱:۴۰ | 203 بازدید |

مسیح مهاجری: مهاجمان حرم دست‌پرورده‌ خودمانند

مسیح مهاجری: مهاجمان حرم دست‌پرورده‌ خودمانند «هجوم عده ای مقدس نما به درهای بسته حرم ها در مشهد و قم، ذهن ها را متوجه حدیث سوزناک منقول از پیامبراکرم کرد که فرمود: قصم ظهری رجلان؛ عالم متهتک و جاهل متنسک». به گزارش مشهدنیوز، مسیح مهاجری مدیرمسئول روزنامه «جمهوری اسلامی» در ادامه یادداشت خود در این روزنامه نوشت: […]

مسیح مهاجری: مهاجمان حرم دست‌پرورده‌ خودمانند

مسیح مهاجری: مهاجمان حرم دست‌پرورده‌ خودمانند

«هجوم عده ای مقدس نما به درهای بسته حرم ها در مشهد و قم، ذهن ها را متوجه حدیث سوزناک منقول از پیامبراکرم کرد که فرمود: قصم ظهری رجلان؛ عالم متهتک و جاهل متنسک».

به گزارش مشهدنیوز، مسیح مهاجری مدیرمسئول روزنامه «جمهوری اسلامی» در ادامه یادداشت خود در این روزنامه نوشت: واقعه خطرناک هجوم به حرم‌ها به بهانه زیارت، در زمانی که توصیه مراجع علمی و دینی خودداری از ورود به حرم‌هاست، نشان داد در زمان ما که عصر شکوفایی علم و عقل است، هنوز هم هستند عالم‌نمایان بی‌پروایی که با رفتار و گفتارشان پشت پیامبر را می‌شکنند و هستند جاهلانی که با آنها در ضربه‌زدن به پیامبر همراهی می‌کنند.

در جمع مهاجمان به حرم‌ها، هم عالم‌نمایان حضور داشتند و هم مقدس‌نمایان متحجر. آنها بدون آنکه بدانند ائمه معصومین علیهم السلام به هنگام مریضی به پزشک مراجعه می‌کردند و حضرت معصومه نیز با بیماری از دنیا رفت، می‌گویند به حرم‌ها بیماری وارد نمی‌شود.

شاید اینها چندان قابل سرزنش نباشند. ما باید سرزنش شویم که در ۴۰ سال بعد از انقلاب نتوانستیم جهل را از جامعه بزداییم و درک صحیح از دین را جایگزین آن کنیم. درد بزرگ این است که این جهالت‌ها در مذهبی‌ترین شهرهای کشور رخ می‌دهد؛ شهرهایی که مهم‌ترین حوزه‌های دینی در آنها قرار دارند. تردیدی نیست که دین و حوزه‌های دینی مقصر نیستند. تقصیر با متولیان حکومتی است که هرگز این قبیل جهالت‌ها را مهار نکردند و حتی برای عاملان چنین پلشتی‌ها که ابوجهل‌های زمان ما هستند حاشیه امن هم ایجاد کردند.

اگر امروز می‌بینیم این جهال حتی به توصیه‌های مسئولین نظام هم اعتنا نمی‌کنند، باید بدانیم که فردا قطعا پا را فراتر خواهند گذاشت و علیه آنها خواهند شورید. درست مانند خوارج که خود را فهیم‌تر از امام زمان خود می‌دانستند.

این فرافکنی‌ها را هم کنار بگذاریم که اینها وابسته به فلان جریان هستند و با برنامه‌ریزی وارد عمل شده‌اند. این واقعیت را بپذیریم که اینها دست‌پرورده‌های خودمان هستند و محصول خالص قدرت‌طلبی‌ها و انحصارطلبی‌های ما که انقلابی‌بودن را پرخاشگری و هتاکی و بی‌حرمتی به هر کس که با ما نباشد تفسیر کردیم. مابه خاطر این خطایمان تاوان بزرگ‌تری خواهیم پرداخت.

انتهای پیام/

|
به اشتراک بگذارید
تعداد دیدگاه : 0
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.