۞ سخن روز
تنها انقلاب خطرناک، انقلاب گرسنگان است. من از شورشهایی که دلیل آن بی‌نانی باشد، بیش از نبرد با یک ارتش دویست‌هزارنفری بیم دارم! ناپلئون بناپارت
Monday, 15 July , 2024
شناسه خبر : 28639
  پرینتخانه » تیتر یک, انتخابات ریاست‌جمهوری 1403 تاریخ انتشار : 15 ژوئن 2024 - 19:29 |

ایران عزیز اقتدار خود را در اوج نگه داشته است

ایران عزیز اقتدار خود را در اوج نگه داشته است کاندیدای چهاردهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری با بیان اینکه ایران یک بازیگر اصلی در صحنه منطقه و بین المللی است، گفت: امروز می توان با افتخار بیان کرد که ایران سربلند از رویکرد حفظ بقا عبور کرده و به بلوغ رسیده که می توان در […]

ایران عزیز اقتدار خود را در اوج نگه داشته است

ایران عزیز اقتدار خود را در اوج نگه داشته است

کاندیدای چهاردهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری با بیان اینکه ایران یک بازیگر اصلی در صحنه منطقه و بین المللی است، گفت: امروز می توان با افتخار بیان کرد که ایران سربلند از رویکرد حفظ بقا عبور کرده و به بلوغ رسیده که می توان در گام دوم انقلاب اسلامی حرکت را به سمت پیشرفت و در حقیقت از پایایی به سمت پویایی برد.

به گزارش مشهدنیوز، محمدباقر قالیباف شنبه – ۲۶ خرداد ۱۴۰۲ – در برنامه «با مردم» با گرامیداشت یاد و خاطره شهدا و امام شهدا گفت: تاریخ چند هزار ساله کشور پهناور و بزرگ ما، ایران عزیز همراه با مبارزات و سختی ها و فرودها بوده و امروز کشوری آزاد مستقل و آباد هستیم. این تلاش ها در دوران ۴۵ ساله انقلاب اسلامی رنگ و بوی دیگری به خود گرفته است.

وی ادامه داد: پیام انقلاب فراخوانی یک حرکت بزرگ برای ساختن آینده‌ای متفاوت از گذشته بود و به خاطر همین پیام مورد حمله معارضان داخلی و تهاجم خارجی قرار گرفت؛ ما ۸ سال جنگ سخت را در یک نبرد نابرابرانه پشت سر گذاشته و ۳۵ سال دیگر را در جنگ نیابتی و فشارهای جنگ شناختی و در راس آن در یک تحریم ظالمانه اقتصادی بودیم.

قالیباف بیان کرد: دشمنان به دنبال این بوده که ملت ما را از آینده خود ناامید و از گذشته خود پشیمان کرده و آن ها را پریشان کنند، اما ایران عزیز و ملت ما همچنان سروی بلندقامت و مستحکم ایستاده و از همه سختی ها و دشمنی ها عبور کرده و اقتدار و بزرگی خود را در اوج نگه داشته اشت.

وی ادامه داد: ایران عزیز و قوی ما با قدرت کسب کرده، ایده مقاومت و عمل به وعده صادق و جغرافیای سیاسی منحصر به فرد منطقه‌ای و جهانی یک بازیگر اصلی در صحنه منطقه و بین المللی است. امروز می‌توان با افتخار گفت که ایران سربلند از رویکرد حفظ بقا عبور کرده و به بلوغ رسیده و می‌توانیم در گام دوم انقلاب اسلامی حرکت را به سمت پیشرفت و در حقیقت از پایایی به سمت پویایی برسیم.

اجازه نمی دهیم دشمنان «ایران جان ما» را دور بزنند

این کاندیدای انتخابات ریاست جمهوری تاکید کرد: هرگز اجازه نمی دهیم دشمنان و بدخواهان ایران و اسلام «ایران جان ما» را دور بزنند.

قالیباف توضیح داد: همانطور که در حوزه دفاعی توانسته‌ایم در یک قدرت بالای بازدارندگی فعال در منطقه و جهان باشیم که همه کشورها حسرت این قدرت ما را می‌خورند، می توان این تجربه را در عرصه پیشرفت همه جانبه تکرار کرده و در این مسیر با هم گام برداریم.

وی اضافه کرد: در آغاز تجاوز دشمن و دفاع مقدس بدون سازماندهی و حداقل تجهیزات به سمت جبهه رفتیم؛ همه ما باور و ایمان داشتیم و گوش به فرمان و با انگیزه برای دفاع از وطن و انقلاب و ناموس مان بودیم. اینگونه کنار هم قرار گرفتیم و بعد سازماندهی و آموزش پیدا شد؛ ایستادیم و سرنوشت جنگ تغییر کرد و خرمشهر آزاد شد. تجهیزات نداشتیم و از دشمن غنیمت گرفتیم.

قالیباف اظهار کرد: آن روز حداکثر توپخانه ۱۵ کیلومتری داشتیم و امروز موشک های نقطه زن و با برد بیش از ۲ هزار کیلومتر داریم که بر سر دشمنان و بدخواهان ما و بشریت، فرود می آید؛ همان اراده و فرهنگ ادامه پیدا کرد و امروز قدرتی داریم که حسرت کشورهای منطقه است.

بیشتر بخوانید:

دولت جدید باید هوادار مردم باشد

به اشتراک بگذارید
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.