۞ سخن روز
تنها انقلاب خطرناک، انقلاب گرسنگان است. من از شورشهایی که دلیل آن بی‌نانی باشد، بیش از نبرد با یک ارتش دویست‌هزارنفری بیم دارم! ناپلئون بناپارت
Friday, 21 June , 2024
شناسه خبر : 22175
  پرینتخانه » حقوقی و قضایی تاریخ انتشار : 19 دسامبر 2023 - 11:12 |

برگزاری دومین جلسه دادگاه اعضای سازمان مجاهدین/ ادامه قرائت کیفرخواست

برگزاری دومین جلسه دادگاه اعضای سازمان مجاهدین/ ادامه قرائت کیفرخواست دومین جلسه دادگاه رسیدگی به اتهامات اعضای سازمان مجاهدین (منافقین) امروز سه‌شنبه ۲۸ آذرماه در شعبه یازدهم دادگاه کیفری یک استان تهران به صورت علنی برگزار شد. به گزارش مشهدنیوز، در اولین جلسه دادگاه در ۲۱ آذرماه، نماینده دادستان با قرائت کیفرخواست پرونده گفت: پرونده مشتمل بر کیفرخواست […]

برگزاری دومین جلسه دادگاه اعضای سازمان مجاهدین/ ادامه قرائت کیفرخواست

برگزاری دومین جلسه دادگاه اعضای سازمان مجاهدین/ ادامه قرائت کیفرخواست

دومین جلسه دادگاه رسیدگی به اتهامات اعضای سازمان مجاهدین (منافقین) امروز سه‌شنبه ۲۸ آذرماه در شعبه یازدهم دادگاه کیفری یک استان تهران به صورت علنی برگزار شد.

به گزارش مشهدنیوز، در اولین جلسه دادگاه در ۲۱ آذرماه، نماینده دادستان با قرائت کیفرخواست پرونده گفت: پرونده مشتمل بر کیفرخواست واصله از دادسرای تهران با اتهامات درباره گروهک تروریستی منافقین موسوم به مجاهدین خلق هم به عنوان شخصیت حقوقی و همچنین علیه ۱۰۴ نفر از کادر مرکزی و عوامل اصلی آن تحت نظر این دادگاه قرار دارد.

در جلسه اول، نماینده دادستان اتهامات ۴ نفر از متهمان پرونده یعنی تشکیلات موسوم به مجاهدین خلق (معروف به گروهک منافقین) متهم ردیف دوم مسعود رجوی ، متهم ردیف سوم مریم قجر عضدانلو (رجوی) و مهدی ابریشمچی را قرائت کرد.

امروز در دومین جلسه دادگاه رسیدگی به اتهامات اعضای سازمان مجاهدین (منافقین) حجت الاسلام دهقانی قاضی دادگاه با قرائت آیه ۵۸ سوره نساء گفت: قضاوت به عدالت و بازگرداندن امانات به صاحبانش نیکوترین چیزی است که خداوند بر آنها توصیه می‌کند.

وی ادامه داد: این دادگاه با رعایت کامل تشریفات قانونی بعد از وصول کیفرخواست و مطالعه دقیق آن از سوی اعضای دادگاه و به اسناد مواد ۲، ۴، ۵، ۶، ۷، ۱۲ و ۱۳ قانون مجازات اسلامی که به صراحت اعلام کرده قوانین جزایی ایران درباره کلیه اشخاصی که در قلمروی حاکمیت زمینی، دریایی و هوایی جمهوری اسلامی ایران مرتکب جرم شوند اعمال می شود، حتی اگر قسمتی از جرم و یا نتیجه آن در قلمروی حاکمیتی جمهوری اسلامی ایران باشد، در حکم جرم واقع شده در ایران قلمداد می‌شود و هر شخصی در خارج از قلمروی حاکمیت مرتکب جرایم علیه امنیت نظام، چه امنیت داخلی و خارجی، تمامیت ارضی یا استقلال جمهوری اسلامی ایران گردد، طبق قوانین کشور مجازات می‌شود.

دهقانی گفت: به متهمان نامبرده  در کیفرخواست هم از طریق نشر اگهی و ارسال پیام نگار به آدرس الکترونیکی آنها ابلاغ شد، برای حضور در جلسه حاضر شوند یا وکیل معرفی کنند ولی متهمان در مهلت مقرر وکیلی معرفی نکردند؛ لذا وکیل تسخیری برای آنها انتخاب شد و متهمان از حق دفاع خود برخوردارند و می‌توانند  وکیل تعیین کنند و  علیرغم وجود وکیل تسخیری، متهمان حتی حقشان زایل نشده و وکیل تعیینی می‌توانند به دادگاه معرفی کنند. عدم حضور متهمان به معنای عدم رسیدگی نیست و این اقدام بدون آنها انجام می‌گیرد.

وی ادامه داد: دادگاه‌ها برای رعایت حق دفاع از متهمین، وکلا را از میان کانون‌ها که خبره هستند انتخاب می‌کنند.

دهقانی افزود: با توجه به مواد ۳۸۷ و ۳۸۸ به وکلای تسخیری اخطار داده شده تا پرونده و کیفرخواست را مطالعه و ایرادات خود را به دادگاه اعلام کنند و به دلیل اینکه ایرادی به دادگاه واصل نشده با توجه به ماده ۳۹۱ قانون آیین دادرسی کیفری پرونده برای دادرسی کامل اعلام شد و دادگاه وقت رسیدگی تعیین کرد.

در ادامه جلسه نماینده دادستان با حضور در جایگاه با قرائت ادامه کیفرخواست پرونده، گفت: متهم ردیف پنجم دادگاه رسیدگی به جرایم گروهک تروریستی منافقین زهره اخیانی فرزند محمدحسین متولد سال ۱۳۴۳ از شاهرود است. اخیانی از زمان پیروزی انقلاب اسلامی و در سال ۱۳۵۸ با عضویت در جنبش به‌اصطلاح ملی منافقین و مسئولیت دانش‌آموزان شهرستان، شاهرود آغاز می‌شود. وی در سال ۱۳۶۰، مسئول تیم‌های عملیاتی دانش‌آموزی بوده که در همان سال نیز به همین اتهام دستگیر و پس از چند روز آزاد می‌شود.  نامبرده از مسئولان اصلی گروهک در مقطع عراق و عضو شورای رهبری منافقین است که علاوه بر داشتن مسئولیت در بخش‌های مختلف شاخه‌ نظامی تشکیلات در آن مقطع به‌عنوان یکی از مسئولین مرتبط با نیروهای آمریکایی نیز فعالیت داشته است. وی در به‌اصطلاح انتخابات سال ۱۳۸۴ گروهک به مدت ۲ سال به‌عنوان مسئول اول تشکیلات انتخاب می‌شود. از جمله فعالیت‌های وی پیگیری راه‌اندازی تیم‌ها و واحدهای مرزی در ماموریت‌ها و سلسله عملیات‌های تروریستی سال ۱۳۷۹ بوده و در حال حاضر نیز مسئول ستاد شاخه‌ نظامی گروهک تروریستی منافقین است.

نماینده دادستان ادامه داد: برخی از جداشدگان از منافقین اعطای پست نفر اولی تشکیلات به زهره اخیانی را به نوعی اعطای حق السکوت به وی در قبال مرگ مشکوک یا همان قتل همسرش یعنی علی نقی حدادی از مسئولان گروهک در فاز نظامی در مقطع عراق ارزیابی می‌کنند. در اوایل دهه‌ی ۷۰ هجری شمسی، علی نقی حدادی به‌دلیل تخطی از فرمان رجوی در انقلاب ایدئولوژیک، در حالی که مسئول یکی از دسته‌های شاخه‌ نظامی منافقین بوده، بازداشت می‌شود و پس از چند روز شکنجه ادعا می‌شود که در زندان خودکشی کرده است.  زهره اخیانی تحت تعقیب اینترپل بوده و دارای اعلان قرمز به شماره ۲۰۰۹-۱۳۱/۱-A است.

نماینده دادستان ادامه داد: فهمیه اروانی فرزند نقی متهم ردیف ششم دادگاه منافقین است. با این توضیح که نام‌برده از اوایل انقلاب در جلسات نفاق شرکت کرده و در سال ۱۳۵۸ جذب تشکیلات می‌شود.  وی ابتدا مسئولیت دختران را در نهاد دانش‌آموزی عهده‌دار شده و پس از مارکسیست‌شدن گروهک در نشستی به این موضوع اعتراض و برای مقطعی کناره گیری می‌کند. اما نهایتاً در سال ۱۳۵۹ توسط فردی به نام ثریا ابوالفتی دوباره جذب تشکیلات می‌شود.  مشارالیه ها در سال ۱۳۶۱ با علیرضا پورنظری ازدواج تشکیلاتی کرده و در همان سال به‌محض خروج غیر قانونی از کشور در عراق به منافقین می‌پیوندد.

وی ادامه داد: فهیمه اروانی در سال ۱۳۷۸ مسئولیت آموزش شاخه‌ نظامی به اصطلاح آزادی بخش گروهک تروریستی منافقین را بر عهده داشته و در عملیات تروریستی موسوم به راه گشایی در کنار مهوش سپهری، مسئولیت طراحی ورود افراد به داخل کشور و چک برنامه‌های آن‌ها برای عملیات‌های خمپاره زنی به مناطق مسکونی و ادارات را عهده دار بوده است.  همچنین وی در مقطعی علاوه بر مسئولیت مصاحبه با افراد جدید الورود به تشکیلات و پذیرش آن‌ها شکنجه‌گر و بازجوی افراد مسئله دار نیز بوده است. نامبرده در عملیات‌های نظامی تروریستی فروغ جاویدان و چلچراغ حضور فعال داشته و مدتی نیز به عنوان رابط گروهک با آمریکایی‌ها و در سال‌های پایانی حضور در عراق نیز مسئول تبلیغات در مقر اشرف و لیبرتی بوده است. همچنین مشارالی‌ها در مقطعی به عنوان جانشین مریم رجوی و در حال حاضر نیز به عنوان معاون رئیس شاخه‌ی نظامی گروهک تروریستی منافقین و عضو شورای موسوم به ملی مقاومت فعالیت می‌کند.  با زیاد شدن تعداد عملیات‌های تروریستی تشکیلات ستاد داخله در اکثر مقرها نظیر مقر بصره (حبیب) کوت (فائزه)، العماره همایون و موزرمی جلولا انزلی) علوی (مقدادیه) و مقر اشرف تشکیل می‌شود.

وی افزود: همچنین سازماندهی مقرها و هر یک از عملیات‌های تروریستی توسط مسعود و مریم رجوی صورت گرفته و ریاست ستاد داخله و شاخه نظامی به اصطلاح آزادی بخش گروهک تروریستی منافقین به مهوش سپهری محول شده و معاونت‌های مختلف آن نیز تحت نظر فهیمه اروانی اداره می‌گردند.  ضمناً نامبرده تحت تعقیب اینترپل بوده و دارای اعلان قرمز به شماره ۲۰۰۲-۴۲۷/۶-A است.

نماینده دادستان ادامه داد: مهدی براهی فرزند محمدحسن متهم ردیف هفتم دادگاه رسیدگی به پرونده گروهک تروریستی منافقین است. این شخص در سال ۱۳۴۷ با تشکیلات نفاق آشنا و جذب آن شده و در اواخر سال ۱۳۵۷، به اتفاق دیگر هم کیشان خود دفتر منافقین در قم را تأسیس می‌کند و سپس در سال ۱۳۶۰، به عضویت مرکزیت تشکیلات در می‌آید. مهدی براعی یکی از طراحان اصلی اقدامات تروریستی و مسلحانه‌ی ۳۰ خرداد سال ۱۳۶۰ بوده است و در همان سال نیز با یکی از اعضای گروهک به نام مرضیه غفاری ازدواج تشکیلاتی کرده و پس از عملیات‌های نظامی تروریستی به اتفاق وی به صورت غیرقانونی از کشور خارج شده و به مقر منافقین در فرانسه ملحق می‌شود.

وی افزود: براهی مسئول اول مالی و امکانات گروهک در سال ۱۳۶۰  بوده و مسئول به اصطلاح بخش اجتماعی تشکیلات در فرانسه نیز است. مسئول اطلاعات نیروهای پیش‌مرگ منافقین در سال ۱۳۶۲ در کردستان عراق؛ مسئول هدایت بمب گذاری‌های سال‌های ۱۳۶۳ و ۱۳۶۴؛ مسئول محور در حمله‌ی به اسلام آباد غرب در عملیات نظامی تروریستی فروغ جاویدان و مسئول چک و بررسی عملیات‌های تروریستی خمپاره زنی طی سال‌های ۱۳۷۷ تا ۱۳۷۸  این شخص بوده است. وی هم اکنون در حوزه‌ی روابط و ملاقات‌ها با مسئولان آلبانیایی فعالیت دارد. نامبرده تحت تعقیب اینترپل بوده و دارای اعلان قرمز به شماره ۲۰۰۲-۵۸۲/۶-A است.

وی ادامه داد:  مژگان پارسایی متهم ردیف هشتم دادگاه رسیدگی به پرونده گروهک تروریستی منافقین است. پارسایی پس از اینکه برای ادامه‌ تحصیل به کشور آمریکا می‌رود، تحت تأثیر برادرش که هوادار منافقین بوده جذب گروهک شده و درس را رها می‌کند. نام‌برده با یکی از اعضای این تشکیلات به نام جلال شریفی ازدواج کرده و در زمان حمله‌ی رژیم بعث به ایران به اتفاق همسرش عازم عراق می‌شود.

وی افزود: پارسایی در گروهک تروریستی منافقین مسئولیت‌های متعددی از جمله مسئول اول مقر اشرف محافظ مریم رجوی جانشین مریم و … بوده است.  همچنین مشارالی‌ها در عملیات‌های نظامی تروریستی فروغ جاویدان و نسل‌کشی اکراد عراق موسوم به مروارید نیز شرکت می‌کند. وی در سال ۱۳۷۲ به همراه مریم رجوی از کشور عراق خارج شده و در کشورهای اروپایی، اقدام به جمع آوری کمک‌های مالی برای اهداف تروریستی تشکیلات می‌کند. نام‌برده در ادامه مجدداً در سال ۱۳۷۵ به عراق بازگشته و مسئول یکی از مقرهای شاخه‌ی نظامی گروهک تروریستی منافقین می‌شود.

وی افزود: این مقر چندین عملیات مرزی در منطقه‌ی قصر شیرین نفت شهر و حمله به مرزبانان جمهوری اسلامی را سازمان‌دهی کرده است.  همچنین طی سال‌های ۱۳۷۶ تا ۱۳۸۰ که تیم‌های عملیاتی تشکیلات پس از آموزش‌های لازم به منظور ارتکاب اقدامات تروریستی به داخل کشور اعزام می‌شدند، پارسایی در نشست‌های جمعی اعضای تیم را توجیه تشویق و ترغیب به انجام این اقدامات می‌کند. به همین دلیل نیز اقدامات و فعالیت‌های مشارالی‌ها موجب می‌شود مسعود رجوی در نشست جمعی اعلام کند بیشترین راندمان عملیاتی توسط قرارگاه تحت فرماندهی مژگان صورت گرفته و مژگان سازمان را نجات داده است.  وی مدتی نیز مسئولیت تشکیلات گروهک در فرانسه را برعهده گرفته و پس از آن به مقر اشرف ۳ در آلبانی منتقل و در قسمت مالی تامین مالی تروریسم تشکیلات مشغول به کار می‌شود. مژگان پارسایی یکی از عوامل اصلی تشکیل طراحی سازماندهی و هدایت تیم ترور امیر سپهبد علی صیاد شیرازی و نتیجتاً شهادت و به تعبیر حقوقی قتل عمد این شهید والا مقام محسوب می‌شود. نامبرده تحت تعقیب اینترپل بوده و دارای اعلان قرمز به شماره ۲۰۰۲-۴۲۶/۶-A است.

نماینده دادستان  در روایتی از  دلایل به شهادت رسیدن شهید صیاد شیرازی در دادگاه گفت که شهید صیاد شیرازی با اجرای عملیات درخشان مرصاد جلوی مردم کشی و کودک‌کشی و زن‌کشی منافقین را گرفت.

نماینده دادستان افزود: زهرا مریخی فرزند محمدعلی متولد قائمشهر از طرف پدری اصالتاً اهل شوروی بوده و متهم ردیف نهم است و در سال ۱۳۵۲ با منافقین آشنا و جذب تشکیلات می‌شود. وی فعالیت‌های خود را تحت عنوان جوانان به اصطلاح مسلمان، در شهرستان قائمشهر شروع می‌کند. مریخی پس از پیروزی انقلاب اسلامی به فعالیت خود در تشکیلات قائمشهر ادامه داده و پس از آغاز فاز نظامی تروریستی گروهک بعد از چند سال اختفا در نهایتاً در سال ۱۳۶۳ از کشور خارج و به کردستان عراق متواری می‌شود.

وی افزود: خانه‌های تیمی قائمشهر و تهران او در سال ۱۳۶۶ با یکی از اعضای منافقین به نام ماشاء الله توکلی ازدواج تشکیلاتی کرده و در پی جریانات طلاق تشکیلاتی نیز از وی جدا می‌شود. یکی از برادران نامبرده به نام علی که با تشویق مشارالیها از کشور متواری و در عراق به منافقین ملحق شده بود در عملیات نظامی تروریستی آفتاب کشته می‌شود. نامبرده پس از آنکه در سال ۱۳۶۴ در پاریس مستقر می‌گردد تا سال ۱۳۸۱ به صورت مستمر، بین عراق و کشورهای اروپایی تردد داشته و منصب‌هایی همچون مسئول تشکیلات نفاق در آلمان انگلیس و حوزه‌ی اسکاندیناوی را بر عهده می‌گیرد.

وی افزود: دیگر فعالیت‌ها و مسئولیت‌های او عبارت است از  مسئولیت ستاد تبلیغات سیما، رادیو و نشریه نفاق، عضویت در شورای تروریستی موسوم به ملی مقاومت  و عضو شورای رهبری و مسئول هماهنگ کننده‌ی دفاتر به اصطلاح ریاست جمهوری منافقین  بوده است و  ضمناً نامبرده تحت تعقیب اینترپل بوده و دارای اعلان قرمز به شماره ۲۰۰۲-۴۳۸/۶-A است.

نماینده دادستان ادامه داد: متهم ردیف دهم دادگاه رسیدگی به جرایم گروهک تروریستی منافقین محمد علی توحیدی خانیکی است. وی در سال ۱۳۴۷ توسط پسر عمویش هادی خانیکی جذب و هوادار منافقین شده و همسرش به نام قدسی خرازیان نیز از اعضای گروهک و متواری به فرانسه بوده که در سال ۱۳۶۶ طلاق تشکیلاتی می‌گیرند. محمد علی توحیدی از کادرهای مهم گروهک تروریستی منافقین در کشور فرانسه و مسئول سیمای به اصطلاح آزادی می‌باشد.  نام‌برده تحت تعقیب اینترپل بوده و دارای اعلان قرمز به شماره ۲۰۰۲-۵۸۱/۶-A است.

نماینده دادستان ادامه داد: این افراد وطن فروشی و کودک کشی  و به خاک و خون کشیدن مردم و خاک مملکت خود و … را افتخار می دانند البته اگر این افراد مملکت خود را مملکت می دانستند، قطعا خیانت نمی‌کردند.

نماینده دادستان ادامه داد: علی خدایی متهم ردیف یازدهم  فرزند عباس متولد تهران در سال ۱۳۵۰ توسط برادرش مهدی جذب گروهک می‌شود. وی پس از پیروزی انقلاب اسلامی مدتی در بخش به اصطلاح سیاسی تشکیلات در امور مربوط به شهرستان‌ها فعالیت کرده و در سال ۱۳۵۹ بعد از ازدواج با یکی دیگر از منافقین به نام فائزه بهاری مسئولیت تعدادی از تیم‌های عملیاتی را بر عهده می‌گیرد. البته مدتی نیز مسئول عملیات‌های تروریستی شیراز می‌شود.

وی افزود: عضویت در هیئت تحریریه‌ نشریه‌ی به اصطلاح مجاهد فعالیت در بخش تبلیغات منافقین و توجیه و جذب نیروهای بدو ورود به تشکیلات از دیگر اقدامات علی خدایی صفت به شمار می‌آید.  نامبرده در سال ۱۳۶۱ از ایران متواری و طی سال‌های ۱۳۶۳ – ۱۳۶۴ در بخش مهاجرت در فرانسه و پس از آن در بخش به اصطلاح اجتماعی گروهک فعالیت نموده و سپس به عراق منتقل و مسئولیت عملیات‌های تروریستی در استان فارس را عهده دار می‌شود. در ادامه در سال ۱۳۶۶ به ستاد به اصطلاح سیاسی منتقل و مسئولیت تدارکات خارج را به عهده می‌گیرد. او پس از تشکیل مقرهای نظامی تروریستی منافقین به عنوان مسئول در عملیات‌ها شرکت کرده و در عملیات تروریستی نظامی فروغ جاویدان به عنوان مسئول تیم در محور قزوین و تحت مسئولیت مهدی افتخاری بوده است.

نماینده دادستان ادامه داد: او در حال حاضر نیز یکی از اعضای کمیته اطلاعات و عملیات ستاد داخله است. برادر او (مهدی) و احد از خواهرانش (به نام صدیقه) در عراق و در مقر اشرف جزء شورای رهبری بوده اند. ضمناً نامبرده تحت تعقیب اینترپل بوده و دارای اعلان قرمز به شماره ۲۰۰۲-۵۳۱/۶-A است.

وی افزود: مهدی خدایی متهم ردیف دوازدهم پرونده  فرزند عباس متولد تهران از اعضای قدیمی گروهک منافقین است که پس از استمرار فعالیت‌های خود به نفع تشکیلات در سال ۱۳۶۰ به کردستان متواری و در قسمت رادیوی نفاق شروع به کار می‌کند.سپس به فرانسه رفته و از مسئولان به اصطلاح روابط خارجی گروهک می‌شود. برادر کوچکتر مشارالیه به نام علی خدایی صفت از کادرهای قدیمی و فعال منافقین بوده و یکی از خواهرانش به نام صدیقه نیز از اعضای شورای رهبری تشکیلات است. دیگر فعالیت‌ها و مسئولیت‌های او عبارت است از مسئول امنیتی بخش روابط گروهک در سال ۱۳۶۰، شرکت در عملیات‌های تروریستی نظامی مروارید و فروغ جاویدان و  مسئول نشست‌های به اصطلاح سیاسی در پذیرش مقر اشرف و عضو شورای مرکزی منافقین و مسئول طرح و برنامه‌های شاخه‌ی نظامی گروهک تروریستی منافقین و مسئول قسمت نشریات و موضوعات به اصطلاح سیاسی در مقر اشرف در یک مقطع است. ضمناً نامبرده در حال حاضر نیز یکی از اعضای کمیته‌ی اطلاعات و عملیات تشکیلات در آلبانی است.

نماینده دادستان افزود: عباسعلی داوری فیضی پورآذر متهم ردیف سیزدهم دادگاه رسیدگی به پرونده گروهک تروریستی منافقین است. داوری از سال ۱۳۴۷ جذب گروهک شده در مقطع قبل از انقلاب، دارای سابقه‌ی جعل اسناد بوده است و دارای یک شناسنامه‌ی دیگر با شماره ۳۲ و تاریخ تولد ۱۳۲۲/۰۱/۰۸ است.  ضمناً وی در اوایل پیروزی انقلاب اسلامی مدتی به سازماندهی تشکیلات در تبریز و مشهد پرداخته و سپس در دفتر مرکزی منافقین در تهران مشغول فعالیت می‌شود.

وی افزود:  همچنین مشارالیه پس از رجوی همراه همسرش از کشور خارج و مسئول دفتر به اصطلاح سیاسی گروهک منافقین در خارج از کشور می‌شود.  دیگر فعالیت‌ها و مسئولیت‌های وی عبارت است از مسئول روابط خارجی تشکیلات و  مسئول ارتباط با نهضت‌های به اصطلاح آزادی بخش جهان و مسئول روابط گروهک منافقین با مسئولان عراقی و شرکت در عملیات تروریستی نظامی فروغ جاویدان به عنوان مسئول تیم نظامی محور همدان و  شرکت در نشست‌های منافقین با ژنرال‌های آمریکایی و نفر اول نشست‌های گروهک و ارائه دهنده‌ی اطلاعات محصله از جاسوسی به استخبارات عراق در جنگ تحمیلی بوده است.

نماینده دادستان ادامه داد: گفتنی است نامبرده هم اکنون مسئول توجیه ستاد داخله در حوزه‌ ترک زبان‌ها و مسئول نشست‌های ایدئولوژیک سران در ستاد داخله است. به دلیل جنایت‌های ارتکابی از سوی نامبرده در قالب همکاری با رژیم بعث و همچنین به اتهام آدم ربایی در تاریخ ۲۰۰۸/۰۱/۲۲ میلادی، حکم جلب وی، مژگان پارسایی و صدیقه حسینی، توسط قاضی دادگاه جنایی بغداد صادر شده است. ضمناً مشارالیه تحت تعقیب اینترپل بوده و دارای اعلان قرمز به شماره ۲۰۰۲-۴۹۴/۶-A است.

نماینده دادستان افزود: سید مجید سید المحدثین متهم ردیف چهاردهم دادگاه رسیدگی به پرونده گروهک تروریستی منافقین است. این شخص در سال ۱۳۵۲ در ارتباط با فعالیت‌های گروهک قرار گرفته و در هسته‌های مخفی و چریکی تشکیلات به فعالیت می‌پردازد. همچنین وی در حال حاضر رئیس کمیسیون به اصطلاح سیاست خارجی منافقین و از افراد رده بالای گروهک است.

وی افزود: از جمله فعالیت‌ها و مسئولیت‌های او عبارت است از مسئول دفتر مسعود رجوی در پاریس در سال ۱۳۶۲، از مسئولان اجرای طرح اقدامات مسلحانه در سال ۱۳۶۰ و عضو هیئت اجرایی تشکیلات در سال ۱۳۶۵ و عضو شورای رهبری شاخه‌ی نظامی گروهک منافقین در عملیات‌های متعدد تروریستی نفاق از جمله چلچراغ فروغ جاویدان و مروارید مسئول مکاتبه با مقامات آمریکائی برای درخواست بازگرداندن سلاح و پادگان نظامی به گروهک و  عضویت در شورای تروریستی موسوم به ملی مقاومت در سال ۱۳۷۱  و جزو عناصر ایدئولوژیک ستاد به اصطلاح سیاسی و مسئول برگزاری نشست‌های مختلف تشکیلات بوده است.  ضمناً نامبرده تحت تعقیب اینترپل بوده و دارای اعلان قرمز به شماره ۲۰۰۲-۴۷۹/۶-A است.

نماینده دادستان گفت:  صدیقه حسینی متهم ردیف پانزدهم دادگاه رسیدگی به پرونده گروهک تروریستی منافقین است. نامبرده از لحاظ تشکیلاتی جزء رده‌های اول شورای رهبری و از نظر نظامی مسئول اول گروهک است و طی سال‌های گذشته جزء نیروهای خارج کشوری منافقین به شمار آمده و در سال ۱۳۷۴، همراه با مریم رجوی به مقر تشکیلات در عراق ملحق می‌شود.  از جمله فعالیت‌ها و مسئولیت‌های او عبارت است از  رئیس شاخه‌ی نظامی گروهک تروریستی منافقین و سخنران نشست‌های ایدئولوژیک و محفلی برای اعضای تشکیلات و معاون پشتیبانی اطلاعاتی شاخه‌ی نظامی منافقین در عملیات تروریستی نظامی مروارید و از مسئولان ستاد داخله‌ی مردان در مقر اشرف  و مسئول اول گروهک در سال‌های ۱۳۸۴ تا ۱۳۸۶ بوده است.

وی ادامه داد: مشارالیها در حال حاضر مسئول بخش سایبری هدایت کانون‌های شورشی تشکیلات و مسئول بخش مردان در آلبانی است. ضمناً به دلیل جنایت‌های ارتکابی از سوی نامبرده در قالب همکاری با رژیم بعث و همچنین به اتهام آدمربایی در تاریخ ۲۰۰۸/۰۱/۲۲ میلادی حکم جلب وی، عباس داوری و مژگان پارسایی، توسط قاضی دادگاه جنایی بغداد صادر شده است.

نماینده دادستان گفت: مسعود طریقت متهم ردیف شانزدهم پرونده  در سال ۱۳۴۸ جذب گروهک شده و به عنوان مسئول روابط منافقین در پایگاه انزلی بخش شهرستان و مسئول به اصطلاح سیاسی گروهک مشغول فعالیت می‌شود. نامبرده به عنوان یکی از اعضای کادر مرکزی منافقین در شاخه‌ی تروریستی نظامی تشکیلات شناخته شده که در سال ۱۳۷۸ مسئولیت آموزش و اعزام تیم‌های خمپاره زنی به تهران را عهده دار بوده است.

وی افزود: او  آموزش‌های لازم برای تهیه و ساخت بمب را فراگرفته و سابقه‌ی اقداماتی، چون تهیه و وارد نمودن اسلحه مهمات و مواد منفجره از خارج از کشور را نیز داشته است. همچنین نامبرده در ربودن هواپیما و طراحی عملیات‌های ربایش و ترور شخصیت‌ها نیز تخصص دارد. مشارالیه که در مقر اصلی منافقین در فرانسه با نام مستعار عبدالحمید لولاچیان فعالیت داشته در برهه‌ای نیز با نام مستعار یاسر مالی مسئولیت کل مالی سازمان و همچنین خرید اقلام سنگین در عراق را عهده دار بوده است. نامبرده در حال حاضر نیز همچنان به عنوان مسئول تامین مالی تروریسم تشکیلات، در آلبانی مستقر است. ضمناً نامبرده تحت تعقیب اینترپل بوده و دارای اعلان قرمز به شماره ۲۰۰۲-۴۴۷/۶-A است.

نماینده دادستان افزود: مهوش سپهری متهم ردیف هفدهم پرونده و  در سال ۱۳۵۴ به عضویت منافقین در آمده و به عنوان یکی از مهمترین مسئولان تشکیلاتی گروهک محسوب می‌شود. یکی از خواهران او نیز به اتهام عضویت در گروهک تروریستی منافقین در سال ۱۳۶۰ دستگیر و محکوم شده اما در ادامه در سایه‌ رافت و عطوفت نظام جمهوری اسلامی از زندان آزاد می‌شود.

وی افزود: یکی از برادران مهوش سپهری به‌نام سهراب نیز یک هفته قبل از عملیات تروریستی نظامی فروغ جاویدان با تحریک نام‌برده از کشور متواری شده و ضمن حضور در عملیات مذکور، کشته می‌شود.  در حال حاضر قسمتی از مهمترین نشست‌های تشکیلاتی در آلبانی توسط مهوش سپهری برگزار می‌شود. نام‌برده تحت تعقیب اینترپل بوده و دارای اعلان قرمز به شماره ۲۰۰۲-۴۴۵/۶-A است.

نماینده دادستان افزود: قدسی خرازیان متهم ردیف هجدهم پرونده است و  در سال ۱۳۵۲ به گروهک منافقین ملحق شده و در ادامه با یکی از اعضای نفاق به نام محمدعلی توحیدی خانیکی ازدواج تشکیلاتی می‌کند. از آنجائی که قدسی خرازیان در سال ۱۳۸۲ در قسمت تامین مالی تروریسم گروهک تحت نظر محمد طریقت منفرد فعالیت داشتهُ در جریان کلیه فعالیت‌های مالی و پولشویی تشکیلات بوده و در همین راستا نیز نام‌برده از جمله نفراتی است که در ۱۷ ژوئن سال ۲۰۰۳ میلادی توسط پلیس فرانسه دستگیر می‌شود. وی در حال حاضر از اعضای اصلی کادر مرکزی گروهک منافقین است. نام‌برده تحت تعقیب اینترپل بوده و دارای اعلان قرمز به شماره ۲۰۰۲-۴۹۵/۶-A است.

به اشتراک بگذارید
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.