۞ سخن روز
تنها انقلاب خطرناک، انقلاب گرسنگان است. من از شورشهایی که دلیل آن بی‌نانی باشد، بیش از نبرد با یک ارتش دویست‌هزارنفری بیم دارم! ناپلئون بناپارت
Monday, 15 July , 2024
شناسه خبر : 5278
  پرینتخانه » شهری تاریخ انتشار : 13 آگوست 2019 - 18:48 |

دست‌فروشان میدان امام حسین (ع) ساماندهی می‌شوند

دست‌فروشان میدان امام حسین (ع) ساماندهی می‌شوند مدیرعامل شرکت شهربان و حریم‌بان شهرداری تهران از ساماندهی دست‌فروشان محور میدان امام حسین (ع) در آینده نزدیک خبر داد. به گزارش مشهدنیوز، امیر فتاحیان در نشست خبری امروز سه‌شنبه در تشریح عملکرد شرکت شهربان و حریم‌بان شهرداری تهران گفت: ظرف یک سال گذشته با کمک رسانه‌ها توانستیم طرح‌های ساماندهی […]

دست‌فروشان میدان امام حسین (ع) ساماندهی می‌شوند

دست‌فروشان میدان امام حسین (ع) ساماندهی می‌شوند

مدیرعامل شرکت شهربان و حریم‌بان شهرداری تهران از ساماندهی دست‌فروشان محور میدان امام حسین (ع) در آینده نزدیک خبر داد.

به گزارش مشهدنیوز، امیر فتاحیان در نشست خبری امروز سه‌شنبه در تشریح عملکرد شرکت شهربان و حریم‌بان شهرداری تهران گفت: ظرف یک سال گذشته با کمک رسانه‌ها توانستیم طرح‌های ساماندهی را در سطح شهر تهران بدون ایجاد هر گونه تنشی اجرایی کنیم به شکلی که حتی یک خبر منفی نیز مبنی بر درگیری پرسنل این شرکت با دست‌فروشان منتشر نشد.

وی افزود: بی‌تردید اگر تصور کنیم که حوزه خبر کم اهمیت است غافله را باخته‌ایم. ما با کمک رسانه‌ها به دنبال ایجاد فضایی پر از مهر و عاطفه هستیم و نخواهیم گذاشت که فضا ناامن شود. با توجه به کمکی که خبرنگاران ظرف یک سال گذشته به شرکت شهربان و حریم‌بان کرده‌اند و با آموزش‌هایی که پرسنل این شرکت مبنی بر رفتار حرفه‌ای و شایسته داشته‌اند، هیچ خبر منفی مبنی بر ایجاد درگیری و تنش نداشته‌ایم.

وی ادامه داد: در طرح‌هایی که در سطح شهر تهران اجرایی کردیم تلاش کردیم پرسنل ما در کنار مردم قرار بگیرند و به این ترتیب طرح‌ها در فضایی آرام اجرایی شود برای مثال در سیل اخیر نیروهای ما در مناطق مختلف سیل زده به کمک مردم رفتند و امنیت روانی میان مردم و پرسنل ما ایجاد شد.

وی تأکید کرد: شرکت شهربان و حریم‌بان به سمت درخواست‌های مردم حرکت می‌کند و قطعا زمانی که خواست مردم و قانون با یکدیگر تلفیق می‌شود اتفاقات بسیار خوبی رخ می‌دهد. در همه جای دنیا نیز برای تصمیم‌سازی و تصمیم‌گیری خواست مردم ملاک عمل قرار می‌گیرد.

مدیرعامل شرکت شهربان و حریم‌بان شهرداری تهران در بخش دیگری از صحبت‌های خود با اشاره به اینکه در طول سالیان دراز موضوع دست‌فروشی در شهرها وجود داشته‌ است، افزود: قطعا نگاه ما موضع‌گیری در مقابل دست‌فروشان و یا برخوردهای تنش‌آمیز نیست اما در طول زمان تعریف دست فروشی تغییر کرده است. قطعا جایی که اقداماتی خلاف قانون انجام می‌شود و موضوع سد معبر که یک تخلف است، رخ می‌دهد ما جهت جلوگیری از اختلاف در روند عبور و مرور وارد خواهیم شد اما در این میان باید افرادی که واقعا نیازمند به دست فروشی هستند نیز حقوق‌شان مد نظر قرار گیرد که از طریق ساماندهی این کار انجام می‌شود.

وی در خصوص برخورد با موضوع سدمعبر در میدان امام حسین (ع) و اوراقچی‌ها که بعضا در میان آن‌ها اقدامات خلاف قانون دیگری نیز همچون خرید و فروش اموال سرقتی نیز انجام می‌شود، گفت: به زودی ساماندهی و برخورد با سدمعبر در این مسیر در دستور کار قرار می‌گیرد. امیدواریم با کمک رسانه‌ها، مردم را از حقوق خود مطلع کنیم تا بتوانیم وظیفه قانونی خود را انجام دهیم. بخش اعظم موفقیت شهرداری در حوزه سدمعبر و دست‌فروشی نیز به کمک رسانه‌ها محقق شده است.

انتهای پیام/

به اشتراک بگذارید
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.