۞ سخن روز
تنها انقلاب خطرناک، انقلاب گرسنگان است. من از شورشهایی که دلیل آن بی‌نانی باشد، بیش از نبرد با یک ارتش دویست‌هزارنفری بیم دارم! ناپلئون بناپارت
Tuesday, 23 April , 2024
شناسه خبر : 23802
  پرینتخانه » آخرین اخبار, تیتر یک, رهبری تاریخ انتشار : 01 فوریه 2024 - 19:54 |

احساس حضرت آیت‌الله خامنه‌ای در روز ورود حضرت امام خمینی

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای در روز ورود حضرت امام خمینی به کشور در وصف احساس درونی خود گفتند: به‌مجرد اینکه آرامش امام ظاهر شد، نگرانی‌ها و اضطراب ما به‌کلی برطرف شد. به گزارش ایسنا به نقل از پایگاه اطلاع رسانی دفتر مقام معظم رهبری، «روز ورود امام همه خوشحال بودند، می‌خندیدند. بنده از نگرانی بر آنچه […]

احساس حضرت آیت‌الله خامنه‌ای در روز ورود حضرت امام خمینی

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای در روز ورود حضرت امام خمینی به کشور در وصف احساس درونی خود گفتند: به‌مجرد اینکه آرامش امام ظاهر شد، نگرانی‌ها و اضطراب ما به‌کلی برطرف شد.

به گزارش ایسنا به نقل از پایگاه اطلاع رسانی دفتر مقام معظم رهبری، «روز ورود امام همه خوشحال بودند، می‌خندیدند. بنده از نگرانی بر آنچه که برای امام ممکن است پیش بیاید، بی‌اختیار اشک می‌ریختم و نمی‌دانستم که برای امام ممکن است چه پیش بیاید؛ چون یک تهدیدهایی هم وجود داشت.

بعد رفتیم وارد فرودگاه شدیم. با آن تفاصیل امام وارد شدند. به‌مجرد اینکه آرامش امام ظاهر شد، نگرانی‌ها و اضطراب ما به‌کلی برطرف شد. یعنی امام با آرامش خودشان به بنده و شاید به خیلی‌های دیگر که نگران بودند، آرامش بخشیدند.

وقتی‌که بعد از سال‌های متمادی، امام را من زیارت می‌کردم آنجا، ناگهان خستگیِ این چندساله مثل اینکه از تن آدم خارج می‌شد. احساس می‌شد که همه آن آرزوها مجسم شده در وجود امام و با کمال صلابت و با یک تحقق واقعی و پیروزمندانه، اینجا درمقابل انسان تبلور پیدا کرده.۶۲/۱۰/۲۴»

«در واقع «فَاِذا دَخَلتُموهُ فَاِنَّکم غالِبونَ» با ورود امام همان مطلبی که خدای متعال به اصحاب موسی فرمود، در مورد اصحاب امام بزرگوار ما تحقق پیدا کرد. وقتی وارد شد، خدای متعال غلبه را ثبت کرد و تمام شد.۷۵/۱۱/۱۲»

 

امام خمینی بعد از ۱۵ سال تبعید در ساعت ۹:۲۷ صبح روز دوازدهم بهمن ماه با یک فروند جمبوجت هواپیمایی فرانسه به ایران بازگشتند. 

انتهای پیام

به اشتراک بگذارید
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.