خیام نیشابوری:
چون عهده نمی‌ شود کسی فردا را حالی خوش کن تو این دل شیدا را می نوش بماهتاب ای ماه که ماه بسیار بتابد و نیابد ما را گر می نخوری طعنه مزن مستان را بنیاد مکن تو حیله و دستان را تو غره بدان مشو که می می نخوری صد لقمه خوری که می غلام‌ست آن را
Friday, 27 May , 2022
امروز : جمعه, ۶ خرداد , ۱۴۰۱ - 26 شوال 1443
شناسه خبر : 14077
  پرینتخانه » آخرین اخبار, تیتر یک تاریخ انتشار : 25 ژانویه 2022 - 15:24 | 184 بازدید |
در دیدار اعضای هیئت مدیره و بازرسان خانه مطبوعات خراسان رضوی

شهردار مشهد: فلسفه ذاتی رسانه ها و مدیریت شهری ارتباط با مردم است

سروش – فلسفه ذاتی رسانه ها و مدیریت شهری خدمت و ارتباط با مردم است بنابراین رسانه ها اصلی ترین ساختاری هستند که می توانند در عرصه مدیریت شهری، بیشترین ارتباط را با شهرداری داشته باشند. شهردار مشهد مقدس در دیدار اعضای هیئت مدیره و بازرسان خانه مطبوعات و رسانه های خراسان رضوی با بیان […]

شهردار مشهد: فلسفه ذاتی رسانه ها و مدیریت شهری ارتباط با مردم است

سروش – فلسفه ذاتی رسانه ها و مدیریت شهری خدمت و ارتباط با مردم است بنابراین رسانه ها اصلی ترین ساختاری هستند که می توانند در عرصه مدیریت شهری، بیشترین ارتباط را با شهرداری داشته باشند. شهردار مشهد مقدس در دیدار اعضای هیئت مدیره و بازرسان خانه مطبوعات و رسانه های خراسان رضوی با بیان این مطلب گفت: این موضوع را می توان به دو دلیل دانست اول این که رسانه ها وشهرداری، فلسفه ذاتیشان، خدمت و ارتباط با مردم است چرا که اگر رسانه ها مخاطب نداشته باشند معنا ندارند و فلسفه وجودی شهرداری هم بدون مردم، بی معناست. به گزارش مشهد نیوز، عبدا… ارجائی، گستردگی امور را وجه مشترک کار هر دو مجموعه دانست و افزود: سازمانی به گستردگی شهرداری نداریم به نوعی ابرسازمان محسوب می شود حال آن که رسانه ها نیز با سرویس ها متعدد اجتماعی، اقتصادی، سیاسی و … همه اخبار را پوشش می دهند که خود نشان از گستردگی کار آن ها دارد. وی در این زمینه از رسانه ها خواست دست به دست شهرداری، کارها را پیش ببرند و البته این به معنای انتقاد نکردن نیست بلکه ارائه راهکار، خیلی هم مفید خواهد بود.

آمادگی رسانه ها برای امید آفرینی
نایب رئیس هیت مدیره خانه مطبوعات و رسانه های خراسان رضوی هم در ابتدای این دیدار از رسانه ها و خبرنگاران به عنوان سربازان جبهه فرهنگی انقلاب یاد کرد که برای اعتلای نظام و انقلاب تلاش می کنند. غلامرضا بنی اسدی، از آمادگی رسانه های استان برای ایجاد امید در جامعه که لازمه همراهی است خبر و ادامه داد: خوشبختانه این فرصت به دلیل رسانه های همسو و انقلابی، مهیاست. مدیر خانه مطبوعات و رسانه های خراسان رضوی هم با اشاره به پیشینه این تشکل صنفی، مورد تایید و حمایت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، گفت: خانه مطبوعات در سال ۱۳۸۰ فعالیت رسمی خود را آغاز کرد و به عنوان یکی از خانه های مطبوعات پیشتاز در کشور محسوب می شود. دکتر علی پاکباز خسروشاهی، مشکلات این مجموعه از جمله نبود مکانی مناسب برای استقرار و شکل گیری برنامه ها، نداشتن بودجه به منظور برنامه های آموزشی، صنفی، رفاهی و … را نام برد و افزود: خراسان رضوی با وجود تعدد رسانه، هنوز موفق به برگزاری نمایشگاه مطبوعات نشده است و در حوزه رقابت رسانه ای هم فقط یک دفعه در سال ۱۳۹۵ اولین جشنواره مطبوعات، خبرگزاری ها و پایگاه های خبری را داشت و پس از آن، همکاران خبرنگار ما همچنان منتظر و متوقع برگزاری چنین رویدادی هستند حال آن که بسیاری از استان ها آماربرگزاری جشنواره هایشان، دو رقمی شده است.

مطالبات اصحاب رسانه از زبان نمایندگان آن ها
مجتبی نوریان دبیر خانه مطبوعات و رسانه های خراسان رضوی نیز به پیشنهاد طرحی برای ایجاد مجتمع رسانه ای از سالیان قبل اشاره کرد و گفت: برخی از استان ها توانستند این کار را انجام دهند اما در استان ما با وجود ایده پردازی آن و نیز به عنوان یکی از قطب های رسانه ای کشور، چنین امکان و فرصتی فراهم نشد و مدیران رسانه ها پراکنده و با سختی فعالیت می کنند.
مجتبی محمودی، دیگر عضو هیئت مدیره خانه مطبوعات و رسانه های خراسان رضوی با یادآوری شعار جهان شهر برای مشهد مقدس در دوره فعلی شورای اسلامی شهر و شهرداری، گفت: تحقق این شعار، ابزار رسانه ای می خواهد بنابراین لازم است ارتباط با رسانه های کشورهای مختلف به ویژه فارسی زبانان، بیش از این باشد و بدان توجه ویژه شود.
توحید آرش نیا خزانه دار خانه مطبوعات و رسانه های خراسان رضوی نیز رویکرد شهردار مشهد را پاسخگویی دانست و پیشنهاد کرد برای تعمیم این اتفاق به دیگر قسمت های شهرداری، مدیران مجموعه کانال ارتباطی مستقیمی با مردم به ویژه در شبکه های مجازی داشته باشند و در کنار آن، شهرداری برای ایده پردازی پروژه ها به هویت بخشی مکانی توجه داشته باشد.
محمد جواد رنجبر دیگر عضو هیئت مدیره خانه مطبوعات رضوی، خلا برگزاری جشنواره مطبوعات را به عنوان فرصتی برای رقابت خبرنگاران و رسانه ها یادآور شد و گفت: خراسان رضوی با وجود همه ویژگی ها از جمله دارا بودنرسانه های برتر مجازی کشور، روزنامه های سراسری و همچنین رسانه های متعدد و خبرنگاران ماهر و قابل، متاسفانه نتوانسته است به این انتظار دیرینه آنان به دلیل مشکلات بودجه ای، پاسخ دهد.
بر اساس این گزارش، اعضای هیئت مدیره و بازرسان خانه مطبوعات و رسانه های خراسان رضوی با بیان مشکلات و چالش های پیش رو خواستار کمک شهرداری در اختصاص مجموعه ای به خانه مطبوعات و دیگر رسانه های فعال استان، مساعدت در برگزاری جشنواره مطبوعات و رسانه های استان، حمایت از این تشکل صنفی برای تامین مسکن خبرنگاران و … شدند.

|
برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.

به اشتراک بگذارید
تعداد دیدگاه : 0
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.