۞ سخن روز
تنها انقلاب خطرناک، انقلاب گرسنگان است. من از شورشهایی که دلیل آن بی‌نانی باشد، بیش از نبرد با یک ارتش دویست‌هزارنفری بیم دارم! ناپلئون بناپارت
Sunday, 16 June , 2024
شناسه خبر : 27391
  پرینتخانه » لیگ برتر تاریخ انتشار : 01 می 2024 - 21:45 |
هفته بیست و پنجم لیگ برتر فوتبال

آب از آب تکان نخورد/ ضدفوتبال از 4 تیم صدرنشین لیگ برتر!

هفته بیست و پنجم لیگ برتر فوتبال آب از آب تکان نخورد/ ضدفوتبال از 4 تیم صدرنشین لیگ برتر! حساس‌ترین هفته این فصل لیگ برتر فوتبال از ساعت ۱۷ آغاز شد. به گزارش مشهدنیوز، هفته بیست و پنجم لیگ برتر فوتبال امروز (چهارشنبه) با برگزاری هفت دیدار پیگیری شد. در مهم‌ترین بازی‌های امروز استقلال صدرنشین از […]

آب از آب تکان نخورد/ ضدفوتبال از 4 تیم صدرنشین لیگ برتر!

هفته بیست و پنجم لیگ برتر فوتبال

آب از آب تکان نخورد/ ضدفوتبال از 4 تیم صدرنشین لیگ برتر!

حساس‌ترین هفته این فصل لیگ برتر فوتبال از ساعت ۱۷ آغاز شد.

به گزارش مشهدنیوز، هفته بیست و پنجم لیگ برتر فوتبال امروز (چهارشنبه) با برگزاری هفت دیدار پیگیری شد. در مهم‌ترین بازی‌های امروز استقلال صدرنشین از ساعت ۱۷ در تبریز تراکتور رده چهارمی بود که این دیدار با تساوی بدون گل به پایان رسید. همچنین از ساعت ۱۹:۳۰ پرسپولیس رده دومی در تهران از سپاهان رده سومی میزبانی کرد که این بازی هم با تساوی بدون گل به پایان رسید. نتایج این دو دیدار تا حد زیادی سرنوشت قهرمانی لیگ بیست و سوم را رقم می‌زد اما دو تساوی بدون گل و ضدفوتبالی که از تیم های پرمهره لیگ برتر شاهد بودیم، هیچ تغییری در بالای جدول ایجاد نکرد.

با نتایج رقم خورده در این هفته، استقلال با ۵۴، پرسپولیس با ۵۳، سپاهان با ۴۶ و تراکتور با ۴۱ امتیاز در رده‌های اول تا چهارم جدول رده‌بندی قرار گرفتند. در پایین جدول هم نساجی با ۲۲، فولاد با ۲۲، استقلال خوزستان با ۲۱ و صنعت نفت با ۱۶ امتیاز در رده‌های سیزدهم تا شانزدهم قرار گرفتند تا حساسیت جنگ بقا افزایش پیدا کند.

نتایج لحظه به لحظه این هفت دیدار به شرح زیر است:

هوادار ۲ – ۱ صنعت نفت آبادان (نتیجه نهایی)

گل‌ها: طالب ریکانی در دقیقه ۲۰ برای صنعت نفت و داریوش شجاعیان در دقیقه ۲۵ و کریم اسلامی در دقیقه ۲۸ برای هوادار

شرح گل‌ها: روی اشتباه علیرضا حقیقی در بازی‌سازی از خط دروازه و خطای او روی بازیکن صنعت نفت، طلایی‌پوشان صاحب ضربه پنالتی شدند که ریکانی این توپ را به گل تبدیل کرد. (گل اول صنعت نفت)

داریوش شجاعیان با کاشته‌ای دیدنی دروازه صنعت نفت را باز کرد. (گل اول هوادار)

کریم اسلامی با عبور از مدافع صنعت نفت با شوتی دقیق به گوشه دروازه صنعت نفت، گل دوم هوادار را به ثمر رساند. (گل دوم هوادار)

تراکتور ۰ – ۰ استقلال (نتیجه نهایی)

گل‌ها: –

شرح بازی

ازنکات قابل توجه بازی بهبود تصاویر تلویزیونی نسبت به بازی‌های گذشته است.

دقیقه ۲: نفوذ مهرداد محمدی در دقیقه ۲ از جناح چپ محوطه جریمه تراکتور با شوت اون به زاویه مخالف همراه شد اما پورحمیدی به زیبایی این توپ را مهار کرد.

دقیقه ۱۸: شوت رحمان جعفری در داخل محوطه جریمه استقلال از بالای دروازه با اختلاف به بیرون رفت.

بازی پس از برخورد مهرداد محمدی و شجاع خلیل‌زاده در نزدیکی محوطه جریمه تراکتور که با مصدومیت خلیل‌زاده همراه شد، دقایقی متوقف شد و بازی از تب و تاب افتاد.

دقیقه ۵۰: مهرداد محمدی با فرار از جناح چپ وارد محوطه جریمه شد اما آقاسی او را سرنگون کرد. پیام حیدری در این صحنه اعتقادی به اعلام پنالتی نداشت.

دقیقه ۷۰: در حالی که بازی با خطاهای متعدد دو تیم کسل‌کننده شده بود، شوت سرکش مهرداد محمدی از روی ضربه ایستگاهی به تیرک برخورد کرد تا این شانس گل‌زنی برای استقلال از بین برود.

دقیقه ۸۰: مهدی عبدی در موقعیتی عالی صاحب موقعیت شوت‌زنی شد اما تکل به موقع مرادمند شوت او را بلوکه کرد. در برگشت ارسال تراکتوری‌ها به دهانه دروازه به امیرحسین حسین‌زاده رسید که او هم میتوانست دروازه استقلال را باز کند اما دخالت خالدآبادی یک موقعیت دیگر هم از تراکتور گرفت.

مس رفسنجان ۱ – ۱ گل‌گهر (نتیجه نهایی)

گل‌ها: سعید سحرخیزان در دقیقه ۲۸ و فرشید باقری در دقیقه ۶۰

شرح گل‌ها: برخلاف جریان بازی، سعید سحرخیزان با ضربه سر دروازه مس را روی ارسال تورس به گل تبدیل کرد تا دوباره شاهد به ثمر رسیدن یک سبک تکراری از گل از تیم اوزونیدیس باشیم. (گل اول گل‌گهر)

فرشید باقری با ضربه سر، ارسال کرنر واسعی را به گل تبدیل کرد.

ذوب آهن ۰ – ۲ نساجی (نتیجه نهایی)

گل‌ها: منصور باقری در دقیقه ۴ و سام دلیری در دقیقه ۳۳

شرح گل‌ها: شوت قدرتمند منصور باقری از فاصله حدودا ۳۵ متری وارد دروازه ذوب آهن شد.

ضربه سر سام دلیری با اشتباه پارسا جعفری در مهار توپ وارد دروازه ذوب آهن شد.

استقلال خوزستان ۱ – ۱ ملوان (نتیجه نهایی)

گل‌ها: رضا جعفری در دقیقه ۳۸ برای ملوان و عثمان اندونگ در دقیقه ۶۰ برای استقلال خوزستان

شرح گل‌ها: روی اشتباه مدافع استقلال خوزستان و ضربه بیرون از محوطه جریمه رضا جعفری، دروازه استقلال باز شد. (گل اول ملوان)

روی چند رفت و برگشت، اندونگ مقابل دروازه ملوان خودش را به توپ رساند و دروازه ملوان را باز کرد. (گل اول استقلال خوزستان)

آلومینیوم ۱ – ۱ فولاد (نتیجه نهایی)

گل‌ها: ساسان انصاری در دقیقه ۱۱ برای فولاد و محمدامین کاظمیان در دقیقه ۶۰ برای آلومینیوم

شرح گل‌ها: ساسان انصاری پس از چند رفت و برگشت توپ مقابل دروازه آلومینیوم، دروازه گوهری را باز کرد. (گل اول فولاد)

محمد امین کاظمیان با ضربه سر شیرجه‌ای دروازه فولاد را باز کرد. (گل اول آلومینیوم)

پرسپولیس ۰ – ۰ سپاهان (نتیجه نهایی)

گل‌ها: –

دقایق حساس:

دقیقه ۲۸: ارسال عبدالکریم به داخل محوطه جریمه سپاهان با ضربه سر گولسیانی همراه شد که با اختلاف کمی از بالای دروازه به بیرون رفت.

دقیقه ۳۹: روی نفوذ رامین رضاییان از جناح راست، او شوتی به سمت دروازه بیرانوند زد که با واکنش دروازه‌بان پرسپولیس به کرنر رفت اما کمک داور ضربه دروازه اعلام کرد که اعتراض شدید رضاییان را به همراه داشت.

نکته مشهود بازی تا اینجای کار، تمارض‌ها و اعتراضات به داوری بوده است. در نهایت هم این درگیری‌ها منجر به اخراج امید عالیشاه در دقیقه ۸۲ شد؛ جایی که با دابو درگیر شد. البته عالیشاه در اوایل نیمه دوم با سیاوش یزدانی هم درگیر شده بود.

دقیقه ۵+۹۰: روی ارسال کرنر رامین رضاییان به تیر یک و ضربه سر زکی‌پور، توپ در موقعیت ۱۰۰ درصد گلزنی به هادی محمدی رسید اما او این موقعیت طلایی را از دست داد و ضربه سرش از کنار دروازه به بیرون رفت.

به اشتراک بگذارید
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.