خیام نیشابوری:
چون عهده نمی‌ شود کسی فردا را حالی خوش کن تو این دل شیدا را می نوش بماهتاب ای ماه که ماه بسیار بتابد و نیابد ما را گر می نخوری طعنه مزن مستان را بنیاد مکن تو حیله و دستان را تو غره بدان مشو که می می نخوری صد لقمه خوری که می غلام‌ست آن را
Wednesday, 21 February , 2024
امروز : چهارشنبه, ۲ اسفند , ۱۴۰۲
شناسه خبر : 7198
  پرینتخانه » سلامت تاریخ انتشار : 21 دسامبر 2019 - 14:17 | 279 بازدید

مخالفت پزشکان زنجانی برای نصب کارتخوان

مخالفت پزشکان زنجانی برای نصب کارتخوان ایسنا/زنجان مدیرکل امور مالیاتی استان زنجان گفت: تاکنون ۳۳ درصد پزشکان برای دریافت پایانه فروشگاهی ثبت‌نام کرده‌اند. به گزارش مشهدنیوز، میرحیدر رضوی درباره قانون استفاده از دستگاه کارتخوان، اظهار کرد: بر اساس بند “ی” تبصره ۶ قانون بودجه امسال و تبصره ۲ ماده ۱۶۹ قانون مالیات‌های مستقیم، همه صاحبان حرف و مشاغل […]

مخالفت پزشکان زنجانی برای نصب کارتخوان

ایسنا/زنجان مدیرکل امور مالیاتی استان زنجان گفت: تاکنون ۳۳ درصد پزشکان برای دریافت پایانه فروشگاهی ثبت‌نام کرده‌اند.

به گزارش مشهدنیوز، میرحیدر رضوی درباره قانون استفاده از دستگاه کارتخوان، اظهار کرد: بر اساس بند “ی” تبصره ۶ قانون بودجه امسال و تبصره ۲ ماده ۱۶۹ قانون مالیات‌های مستقیم، همه صاحبان حرف و مشاغل پزشکی، پیراپزشکی، داروسازی و دامپزشکی که مجوز فعالیت آن‌ها توسط وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، سازمان نظام پزشکی ایران و یا سازمان نظام دامپزشکی و سازمان دامپزشکی ایران صادر می‌شود، مکلف‌اند در چارچوب آیین‌نامه تبصره ۲ ماده ۱۶۹ از ابتدای امسال از پایانه فروشگاهی استفاده کنند.

این مسئول ادامه داد: طبق ماده ۱۴ به میزان ۱۰ درصد از مالیات ابرازی عملکرد اشخاص مشمول که ملزم به ثبت سامانه فروش شده‌اند، مشروط به رعایت مفاد آیین‌نامه اجرایی برای مدت دو سال اول بخشوده خواهد شد.

وی افزود: طبق ماده ۱۵، نصب نکردن و یا استفاده نکردن از سامانه صندوق فروش و یا ثبت نکردن صورت‌حساب خرید و فروش، مشمول جریمه ۲ درصد فروش خواهد بود که این مهم بر اساس تبصره ۲ ماده ۱۶۹ قانون مالیات‌های مستقیم است.

مدیرکل امور مالیاتی استان زنجان با اشاره به فعالیت ۹۱۲ پزشک در استان زنجان، تصریح کرد: تاکنون ۳۳ درصد پزشکان برای دریافت پایانه فروشگاهی ثبت‌نام کرده‌اند و این در حالی است که در استانی با گستردگی بیشتر از زنجان، پزشکان بیشتری برای دریافت این مهم ثبت‌نام کرده‌اند.

رضوی تصریح کرد: براساس ماده ۱۹۲ قانون مالیات‌های مستقیم، ۳۰ درصد از درآمد تعیین شده توسط واحد مالیاتی به‌عنوان درآمد کتمان شده، منظور می‌شود که غیرقابل بخشودگی هم است.

به گزارش مشهدنیوز، صاحبان حرف و مشاغل پزشکی، پیراپزشکی، داروسازی و دامپزشکی تا ۳۱ مردادماه مهلت داشتند، در نظام سامانه فروش و استفاده از پایانه فروشگاهی (کارت‌خوان بانکی) ثبت‌نام کنند.

انتهای پیام/

به اشتراک بگذارید
تعداد دیدگاه : 0
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.