Tuesday, 27 February , 2024
افزونه جلالی را نصب کنید.
شناسه خبر : 5844
  پرینتخانه » استان ها تاریخ انتشار : 15 نوامبر 2019 - 15:25 | 298 بازدید | ارسال توسط :

واکنش علم‌الهدی به سخنان رئیس‌جمهور: سند ارائه دهید

واکنش علم‌الهدی به سخنان رئیس‌جمهور: سند ارائه دهید امام جمعه مشهد در واکنش به سخنان رئیس‌جمهور درباره پیمان بستن دوباره پیامبر با کفار پس از پیمان شکنی، گفت: در عرصه سیاست اگر بنا شد یک مسئولی تفسیر اسلامی داشته باشد و قواره خود را با اسلام تطبیق کند، باید سند و مدرک ارائه کند و […]

واکنش علم‌الهدی به سخنان رئیس‌جمهور: سند ارائه دهید

واکنش علم‌الهدی به سخنان رئیس‌جمهور: سند ارائه دهید

امام جمعه مشهد در واکنش به سخنان رئیس‌جمهور درباره پیمان بستن دوباره پیامبر با کفار پس از پیمان شکنی، گفت: در عرصه سیاست اگر بنا شد یک مسئولی تفسیر اسلامی داشته باشد و قواره خود را با اسلام تطبیق کند، باید سند و مدرک ارائه کند و از قرآن و حدیث دلیل بیاورد. این‌گونه نیست که بگوییم پیامبر اکرم(ص) با کفار مذاکره می‌کرد و بعد که آنان در مذاکره تخلف می‌کردند باز هم مذاکره می‌کرد؛ سند ارائه دهید، این کجای زندگی پیامبر بوده است.

به گزارش مشهدنیوز، آیت‌الله سیداحمد علم‌الهدی ظهر امروز در خطبه‌های عبادی سیاسی نماز جمعه مشهد که در حرم مطهر رضوی برگزار شد، با تبریک سال‌روز میلاد پیامبر اکرم(ص) و ولادت امام صادق(ع)، اظهار کرد: ذات مقدس پروردگار -در آیه 174 سوره نساء- پیامبر اکرم را به عنوان برهان به بشر معرفی کرده است. برهان بودن پیامبر به این معناست که در تمام عرصه‌های زندگی و موقعیت‌های مختلف اگر الگو و سیره پیغمبر در زندگی ما پیاده شد در درگاه خدا به عنوان بنده خدا دارای حجتیم.

علم‌الهدی با اشاره به سیره پیامبر و قدرت ایشان در برابر جنگ کفار، تصریح کرد: آنچه پیامبر داشت و پیروز شد قدرت نرم بود. فطرت انسان‌ها معارفی که پیامبر می‌آورد را می‌پذیرفت. جریان‌های گرایشی و ذاتی در درون جان بشرها آموزه‌های پیامبر را قبول داشت و این‌که هنگامی که اسلام وارد جامعه‌ای می‌شد در ابتدا همه به اسلام می‌گرویدند به دلیل قدرت نرم پیامبر بود.

وی خاطرنشان کرد: در انقلاب اسلامی ما هم امام خمینی(ره) از ابتدا اعلام کردند که این انقلاب تغییر حکومت و تحول سیاسی و اقتصادی و مدیریتی نیست، بلکه دگرگون‌سازی جریان اسلام و توسعه جهانی اسلام است.

امام جمعه مشهد افزود: از روز اول انقلاب که امام خمینی(ره) فرمودند این انقلاب باید صادر شود، بلندگوها و رسانه‌های استکباری اعلام کردند که ایرانی‌ها انقلابی را سر پا کردند و بنا دارند در حاشیه این انقلاب جهان‌خواری، کشورگشایی و جنگ کنند و کشورها را بگیرند. آنان نه‌تنها معنای صدور انقلاب امام خمینی(ره) را نفهمیدند، بلکه آن را تحریف کردند.

وی با بیان این‌که «مقصود امام خمینی(ره) از صدور انقلاب با قدرت نرم بود»، یادآور شد: 40 سال گذشت و خوش‌بختانه انقلاب با قدرت نرم صادر شد.

علم‌الهدی گفت: علت این‌که امروز یمن یکپارچه در جریان منویات انقلاب مقدس اسلامی بر استکبار جهانی می‌خروشد و مزدوران استکبار را سرکوب می‌کند و با همه امکانات مقابله می‌کند و با خط ایثارگری دشمن را به زانو در می‌آورد به خاطر نفوذ قدرت نرم انقلاب اسلامی ماست.

وی با اشاره به این‌که «امریکا و استکبار جهانی و صهیونیست می‌خواهد جلوی نفوذ قدرت نرم ما را بگیرد»، عنوان کرد: آن‌ها دیدند لشکرکشی، جنگ و قدرت نظامی مشکل را حل نمی‌کند و فکر کردند با تحریم‌های اقتصادی، فشارهای معیشتی و از بین بردن ارزش‌های دینی می‌توانند کاری کنند که قدرت نرم را از ما بگیرند و نتوانیم در دل‌ها نفوذ کرده، انسان‌ها را جذب کنیم و در پهنه سایر بلادهای اسلامی انقلاب ایجاد کنیم.

نماینده ولی‌فقیه در خراسان رضوی با بیان این‌که «امریکا از قدرت نرم ما هراس دارد»، بیان کرد: امریکا فکر کرده که اگر سفره مردم را هدف گرفت، اقتصاد ما را در محاصره و مردم ما را در فشار قرار داد، مردم از انقلاب برمی‌گردند و انقلاب سقوط می‌کند و از این قدرت نرم نجات پیدا می‌کنند.

وی ادامه داد: آن‌ها فکر می‌کنند اگر سفره دین را از زیر پای جوانان بکشند و جوانان به دنبال هرزگی، لاابالی‌گری و هوس‌بازی بروند نفوذ قدرت نرم انقلاب از بین می‌رود و انقلاب قدرت نرم نخواهد داشت.

علم‌الهدی با تأکید بر این‌که «امروز توطئه دشمن علیه ما این است»، تصریح کرد: مردم ما مقاومانه 40 سال اول ایستادند و قدرت نرم ما نفوذ کرد و جریان مقاومت را در منطقه حاکم کرد و دست قدرت و سلطه امریکا و هژمونی استکبار جهانی از منطقه قطع شد، اما مشکل ما با امریکا مقابله و مقاومت در مقابله است.

وی با اشاره به این‌که «مشکل امروز ما از ناسازگاری برخی جریان‌های داخلی است»، خاطرنشان کرد: امروز در داخل جامعه با دو جریان روبه‌رو هستیم که ماهیت انقلاب را درک نکرده یا آن را قبول ندارند و فکر می‌کنند یک نظام شاهی ساقط شده و یک نظام دیگر آمده و بیایند بر روی قدرت وزارت و وکالت و توانمندی و پول دعوا کنند که چه کسی سر قدرت باشد.

امام جمعه مشهد بیان کرد: عده‌ای نیز سکولار هستند و معتقدند در حال حاضر باید مملکت را آباد کرده و آن را بسازیم. همان‌گونه که تمام دنیا دارند کشور اداره می‌کنند دَر و دیوار ممکلت را ببندیم و با کسی دعوا نکنیم. با همه بسازیم و نان و آب و غذای خودمان را اداره کنیم و این موارد به دین هم مربوط نیست.

وی افزود: آنان به دینی که باید مردم را اصلاح کند، جامعه را اداره کند، مدیریت اجتماعی را به دست بگیرد و از مدیریت اجتماعی کشور به صورت جهش توسعه پیدا کند و بر جهان مسلط شود و مدیریت جهان را به دست بگیرد عقیده ندارند. این‌ها سکولار هستند و می‌گویند در همه جای جهان یک نوع مدیریت اقتصادی وجود دارد و آن هم در این‌جا پیدا شود. همه دنیا یک نوع زندگی می‌کنند و یک نوع می‌خورند و می‌پوشند و می‌خورند و می‌چرند و ما هم همان‌گونه باشیم.

علم‌الهدی گفت: عده دیگری هستند که از جریان اول بدتر است. این‌ها مسلمان هستند و اسلام را در سیاست دخیل می‌دانند، اما در جهت استخدام اسلام در راستای سیاست، قدرت، منافع و پندارهای خودشان هستند. این‌ها می‌خواهند از اسلام هم‌قواره خود چیزی بسازند و به واقعیت اسلام توجه ندارند.

وی ادامه داد: این عده اسلام را هرگونه که دلشان می‌خواهد هم‌قواره خود تفسیر می‌کنند؛ نه سند و مدرک دارند، نه تاریخ می‌فهمند و هر جور می‌خواهند از اسلام و پیامبر تعبیر می‌کنند و بعد هم بر اساس تعبیر و تفسیری که مطابق نظر خودشان از اسلام دارند اندیشه و متامع سیاسی خود را توجیه می‌کنند.

امام جمعه مشهد تصریح کرد: در عرصه سیاست اگر بنا شد یک مسئولی تفسیر اسلامی داشته باشد و قواره خود را با اسلام تطبیق کند، باید سند و مدرک ارائه کند و از قرآن و حدیث دلیل بیاورد. این‌گونه نیست که بگوییم پیامبر اکرم(ص) با کفار مذاکره می‌کرد و بعد که آنان در مذاکره تخلف می‌کردند باز هم مذاکره می‌کرد؛ سند ارائه دهند، این کجای زندگی پیامبر بوده است.

وی با بیان این‌که «نمی‌شود که ما چیزی را به پیامبر نسبت دهیم»، گفت: پیامبر یک واقعیت و حقیقت است و اگر امروز چیزی درباره این حقیقت و واقعیت گفتیم باید سند ارائه دهیم.

نماینده ولی‌فقیه در خراسان رضوی ادامه داد: بزرگ‌ترین پیمان صلحی که پیامبر با کفار بستند، صلح حدیبه بود و در مقابل تخلف کفار از این پیمان، پیامبر جنگیدند و نتیجه آن فتح مکه شد. افرادی که می‌خواهند با تفسیرهای باطل و بی‌سند از پیغمبر و اسلام، اسلام را هم‌قواره خود قرار دهند، مردم را غافل و بی‌بصیرت دیدند. مردم ما بصیرت دارند و از اسلام و پیامبر غافل نیستند.

وی با اشاره ارتباط عمیق میان مردم و پیامبر، اضافه کرد: اگر کسی تفسیری از قرآن و پیامبر داشت به عنوان برهان پروردگار باید سند ارائه دهد و بعد بر اساس برهان بودن پیامبر نظام اجتماعی را تنظیم کرده و اساس زندگی اجتماعی خود را شکل دهیم.

انتهای پیام/

 

برچسب ها
به اشتراک بگذارید
تعداد دیدگاه : 0
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.