۞ سخن روز
تنها انقلاب خطرناک، انقلاب گرسنگان است. من از شورشهایی که دلیل آن بی‌نانی باشد، بیش از نبرد با یک ارتش دویست‌هزارنفری بیم دارم! ناپلئون بناپارت
Sunday, 16 June , 2024
شناسه خبر : 27842
  پرینتخانه » یادداشت تاریخ انتشار : 16 می 2024 - 14:52 |

تأملی بر خشونت های خیابانی علیه زنان نوگرا

تأملی بر خشونت های خیابانی علیه زنان نوگرا بیژن عبدالکریمی، اندیشمند و پژوهشگر علوم انسانی، در کانال تلگرامی خود مطلبی با عنوان «تأملی بر خشونت‌ های خیابانی علیه «زنان نوگرا» نوشت که متن کامل آن را در ادامه می‌خوانید. به گزارش مشهدنیوز، عبدالکریمی در این باره نوشت: دیدن ویدئوهایی که در آن برخی مأموران نیروهای انتظامی […]

تأملی بر خشونت های خیابانی علیه زنان نوگرا

تأملی بر خشونت های خیابانی علیه زنان نوگرا

بیژن عبدالکریمی، اندیشمند و پژوهشگر علوم انسانی، در کانال تلگرامی خود مطلبی با عنوان «تأملی بر خشونت‌ های خیابانی علیه «زنان نوگرا» نوشت که متن کامل آن را در ادامه می‌خوانید.

به گزارش مشهدنیوز، عبدالکریمی در این باره نوشت: دیدن ویدئوهایی که در آن برخی مأموران نیروهای انتظامی به خشونت عریان علیه زنان می‌پردازند، حتی با وجود بیانیهٔ عذرخواهی و توبیخ خاطی، برای بسیاری از ایرانیان تهوع‌آور و نگران‌کننده و در همان حال آسیب‌زننده به وحدت و انسجام ملی جامعه در شرایط تاریخی کنونی است، شرایطی که بیش از هر زمان دیگری به این وحدت و انسجام نیازمندیم.

اینجانب در مقام معلم ساده‌ی فلسفه به حکمرانان و مسئولان کشور گوشزد می‌کنم که بخش وسیعی از توده‌ها، تربیت‌ناشده و نافرهیخته بوده و وقتی اجرای قانون به آن‌ها سپرده می‌شود به دلیل همان تربیت‌ناشدگی و نافرهیختگی‌شان روح قانون را از بین برده و قانون را به ضد خود تبدیل می‌نمایند.

لذا از مسئولان کشور می‌خواهم که نظر به سطح فرهنگ و ضعف تربیت‌ناشدگی نیروهای خود، قوانین جدیدی در فضای ذهنی و انتزاعی و بیگانه از شرایط اجتماعی پایه نگذارند.

بی‌تردید رویه‌های موجود برای جامعه و نظام سیاسی بسیار هزینه‌بر و زیان‌بار است. شدیداً نسبت به روند افزایش خشونت در کشور تذکار می‌دهم و از آنان می‌خواهم به تذکار مصلحان و اندیشمندان این دیار التفات بورزند.

از همهٔ اندیشمندان، روشن‌فکران و کنشگران اجتماعی و سیاسی درخواست دارم تا زمینه را برای گفت‌وگو میان نخبگان و مسئولین کشور با هدف فراهم شدن راه‌حل‌های مناسب برای حل بحران هویتی و فرهنگی جامعه بخصوص در زمینهٔ حجاب فراهم آورند.»

انتهای پیام

برچسب ها
,
به اشتراک بگذارید
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.